Меню Рубрики

Как написать условие задачи 3 класс богданович

Математика 3 клас. М. В. Богданович, Г.П. Лишенко Завдання 426 — 450 Стор. 63 — 67

Завдання 426 .

25, 34, 102, 198, 208, 248, 284, 303, 802, 981, 999, 1000.

Завдання 427.

Завдання 428. Запиши як суму розрядних доданків кожне із чисел: 473, 599, 760, 804.

Завдання 429. На дослідній ділянці посіяли 30 кг пшениці, жита — у 5 разів менше, ніж пшениці, а гречки — у 4 рази менше, ніж пшениці й жита разом. Скільки посіяли гречки?

30 : 5 = 6 (кг) — посіяли жита.

30 + 6 = 36 (кг) — посіяли пшениці й жита разом.

36 : 4 = 9 (кг) — посіяли гречки.

Завдання 430. На перерві з класу вийшло 27 учнів. У ньому залишилося у k разів учнів менше, ніж вийшло. Скіль­ки учнів було в класі спочатку? (Доповни вираз для розв’язування задачі. Обчисли відповідь, якщо k = 9.)

27 : к (уч.) — залишилося учнів у класі .

27 : к + 27 (уч.) — було учнів у класі спочатку.

Завдання 431 . Довжина сторони AB прямокутника ABCD 8 см . Розглянь, як побудовано кола в прямокутнику. Знайди ширину прямокутника.

8 : 4 = 2 (см) — ширина прямокутника.

Завдання 432° . Довжина прямокутника 8 см, а ширина стано­вить четверту частину довжини. Побудуй такий пря­мокутник у зошиті і знайди його периметр.

8 : 4 = 2 (см) — ширина прямокутника.

(8 + 2 ) • 2 = 20 (см) — периметр прямокутника.

Завдання 433°.

400 + 5 = 405 600 + 100 = 700 80 – 1 = 79 100 + 10 + 1 = 111

400 + 50 = 450 600 + 400 = 1000 800 + 1 = 801 200 + 20 + 2 = 222

Завдання 434 . (Усно.)

400 + 300 = 700 400 + 20 = 420 400 + 7 = 407

200 + 500 = 700 200 + 40 = 240 200 + 8 = 208

800 – 1 = 799 800 – 400 = 400 800 – 800 = 0

700 – 100 = 600 700 – 400 = 300 700 – 1 = 699

Завдання 435.

888 вісімсот вісімдесят вісім,

414 чотириста чотирнадцять,

Завдання 436 . Прочитай числа: 627, 670, 705, 333, 966. Дай відповіді на запитання.

1) Що означає в запису цих чисел цифра 7; 0?

2) Скільки в числах одиниць кожного розряду?

(Зразок відповіді: у числі 627 у третьому роз­ряді 6 одиниць, або 6 сотень; у другому — 2 одиниці, або 2 десятки; в першому — 7 одиниць.)

3) На якому місці, якщо лічити справа наліво, за­писують одиниці; десятки; сотні?

1) У числі 627 цифра 7 означає 7 одиниць.

У числі 670 цифра 7 означає 7 одиниць у другому розряді або 7 десятків.

У числі 705 цифра 7 означає 7 одиниць у третьому розряді або 7 сотень.

У числі 670 цифра 0 означає 0 одиниць.

У числі 705 цифра 0 означає 0 одиниць у другому розряді або 0 десятків.

2) У числі 627 у третьому роз­ряді 6 одиниць, або 6 сотень; у другому — 2 одиниці, або 2 десятки; в першому — 7 одиниць.

У числі 670 у третьому роз­ряді 6 одиниць, або 6 сотень; у другому — 7 одиниць, або 7 десятків; в першому — 0 одиниць.

У числі 705 у третьому роз­ряді 7 одиниць, або 7 сотень; у другому — 0 одиниць, або 0 десятків; в першому — 5 одиниць.

У числі 333 у третьому роз­ряді 3 одиниці, або 3 сотні; у другому — 3 одиниці, або 3 десятки; в першому — 3 одиниці.

У числі 966 у третьому роз­ряді 9 одиниць, або 9 сотень; у другому — 6 одиниць, або 6 десятків; в першому — 6 одиниць.

3)Якщо лічити справа наліво, на першому місці за­писують одиниці; на другому — десятки; на третьому сотні?

Завдання 437. 1) Розглянь записи.

60 = 6 дес. У числі 60 усього 6 дес.

200 = 20 дес. У числі 200 всього 20 дес.

260 = 26 дес. У числі 260 усього 26 дес.

2) Скільки всього десятків у числах: 400, 480, 720?

400 = 40 дес. У числі 400 усього 40 дес.

480 = 48 дес. У числі 480 усього 48 дес.

720 = 72 дес. У числі 720 усього 72 дес.

Завдання 438. 1) Прочитай, скільки в кожному числі всього: сотень; десятків; одиниць.

Источник статьи: http://8next.com/gdz3klas_bogdan/344-gdz_mat_3_bogd426_450.html

Математика 3 клас. М. В. Богданович, Г.П. Лишенко. Завдання 1151 — 1175 Стор. 172 — 174

Завдання 1151. Знайди половину числа 642; третину числа 399.

Завдання 1152. За 2 год літак пролетів 840 км. Скільки кілометрів пролітав літак за 1 год?

840 : 2 = 420 (км) — пролітав літак за 1 год.

Завдання 1153. Ширина прямокутника 8 см, що становить 1/4 його довжини. Знайди периметр прямокутника.

8 • 4 = 32 (см) — довжина прямокутника.

(32 + 8) • 2 = 80 (см) — периметр прямокутника.

9 : 4 = 2 (ост. 1) 7 : 2 = 3 (ост. 1) 7 : 3 = 2 (ост. 1) 8 : 3 = 2 (ост. 2)

Завдання 1155*. За яких значень букв справджуються рівності?

a • b = 0, при а = 0 або b = 0 , при a = 0 і b = 0

a • k = a , при k = 1 , а – будь-яке число

10 м = 100 дм, бо 10 м = 10 • 10 дм = 100 дм, а 100 дм = 100 дм

320 кг бо 1 т = 1000 кг, а 320 кг

2 дм 5 см бо 2 дм 5 см = 2 • 10 см + 5 см = 25 см, а 25 см

2 год 30 хв = 150 хв, бо 2 год 30 хв=2 • 60 хв+30 хв=120 хв+30 хв=150 хв, а 150 хв=150хв

5 грн 60 к. > 506 к., бо 5 грн 60 к=5 • 100 к.+60 к.=500 к.+60 к.=560 к, а 560 к > 506 к.

1 см 8 мм > 16 мм, бо 1 см 8 мм=1 • 10 мм+8 мм=10 мм+8 мм=18 мм, а 18 мм > 16 мм

4 ц 6 кг бо 4 ц 6 кг=4 • 100 кг+6 кг=400 кг + 6 кг=406 кг, а 406 кг

3 доби бо 3 доби = 3 • 24 год = 72 год, а 72 год

Завдання 1157°. В актовій залі школи було чотири ряди по 12 крісел у кожному. Напередодні свята поставили ще кілька таких рядів, і всього стало 70 крісел. Скільки рядів крісел поставили?

Розв ’ язання: вираз (70 — 4 • 12) : 12

4 • 12 = 48 (кр.) — було крісел у актовій залі.

70 – 48 = 22 (кр.) — доставили крісел.

22 : 12 = 1 (ост. 10) — 1 ряд і 10 крісел.

Доставили один повний ряд і в другому ряді 10 крісел, можна вважати, що доставили два ряди крісел.

Завдання 1158 . Знайди суми та різниці письмово.

Источник статьи: http://8next.com/gdz3klas_bogdan/808-gdz_mat_3_bogd1151_1172.html

Математика 3 клас. М. В. Богданович, Г.П. Лишенко Завдання 401 — 425 Стор. 60 — 63

Завдання 401 . Перший токар виготовляє за 1 год 4 деталі, а другий — 3. Скільки часу мають разом працювати обидва токарі, щоб виготовити 42 такі деталі? Вказівка. Щоб знайти відповідь, потрібно спочат­ку визначити, скільки деталей виготовляють обидва токарі за 1 год.

4 + 3 = 7 (д.) — виготовляють деталей два токарі за 1 год.

42 : 7 = 6 (год) — мають працювати два токарі.

Завдання 402 . Урок закінчився о 12 год 50 хв. Коли розпо­чався урок, якщо його тривалість 40 хв?

12 год 50 хв — 40 хв = 12 год + 50 хв — 40 хв = 12 год + 10 хв = 12 год 10 хв – розпочався урок.

Коли закінчився попередній урок, якщо перерва тривала 20 хв?

Оскільки 12 год 10 хв = 12 год + 10 хв = 11 год + 1 год + 10 хв = 11 год + 60 хв + 10 хв = 11 год + 70хв = 11 год 70 хв, маємо

11 год 70 хв — 20 хв = 11 год + 70 хв – 20 хв = 11 год + 50 хв = 11 год 50 хв

Відповідь: попередній урок закінчився о 11 год 50 хв.

Завдання 403°.

1 грн. 25 коп. = 100 коп. + 25 коп. = 125 коп.

3 грн. 80 коп. = 300 коп. + 80 коп. = 380 коп.

5 грн. 07 коп. = 500 коп. + 7 коп. = 507 коп.

9 грн. 12 коп. = 900 коп. + 12 коп. = 912 коп.

Завдання 404° . У кіоску до перерви продали 9 пакетів моло­ка, а після перерви — у 3 рази більше. Скільки паке­тів молока продали протягом дня?

9 • 3 = 27 (п.) — продали пакетів молока після перерви.

9 + 27 = 36 (п.) — продали пакетів молока протягом дня.

Завдання 405 . Перерва розпочалась о 9 год 15 хв і тривала 10 хв. Коли закінчилася перерва?

9 год 15 хв + 10 хв = 9 год + 15 хв + 10 хв = 9 год + 25 хв = 9 год 25 хв

Завдання 406. Назви число, у якому:

1 сот. 4 дес. 5 од.; 8 сот. 4 дес;

5 сот. 4 дес. 7 од.; 2 сот. 3 од.

Завдання 407.

1) Додавай до трьохсот по 100, поки не буде тисяча.

2) Відлічуй від тисячі по 100 до чотирьохсот.

3) Назви 6 послідовних чисел, починаючи від ста дев’яноста семи; від трьохсот п’яти; від семисот.

3) 197, 198, 199, 200, 201, 202;

Завдання 408. Запиши числа, подані в першій таблиці. Про­читай числа, записані в другій таблиці.

Завдання 409.

500 + 30 + 5 = 535 200 + 50 = 250 600 + 4 = 604 900 + 50 = 950

600 + 40 + 8 = 648 700 + 20 = 720 60 + 4 = 64 900 + 5 = 905

800 + 10 + 2 = 812 400 + 30 = 430 60 + 40 = 100 90 + 5 = 95

Завдання 410. Перший оператор набирає на комп’ютері за го­дину 3 сторінки тексту, а другий — 4. Скільки часу їм треба працювати разом у такому темпі, щоб набрати 49 сторінок?

3 + 4 = 7 (с.) — набирають сторінок за 1 год два оператори разом.

49 : 7 = 7 (год) — треба працювати годин разом у такому темпі, щоб набрати 49 сторінок.

Завдання 411 . Розглянь умову та розв’язання задачі. Скажи, на яке запитання знайшли відповідь.

Задача. Учора Данилко прочитав 8 сторінок, а сьо­годні — в 4 рази більше.

Скільки сторінок прочитав Данилко за два дні?

1) 8 • 4 = 32 (ст.) — Данилко прочитав сторінок сьогодні.

2) 8 + 32 = 40 (ст.) — прочитав усіх сторінок за два дні.

Склади подібну задачу і розв’яжи її.

Учора Софійка прочитала 4 сторінки казки, а сьогодні – у 2 рази більше. Скільки сторінок прочитала Софійка за два дні?

4 • 2 = 8 (ст.) — прочитала Софійка сторінок сьогодні.

4 + 8 = 12 (ст.) — прочитала усіх сторінок за два дні.

Завдання 412*. Назви 12 трицифрових чисел, користуючись поданими словами. Яке з них найбільше?

Двісті, двісті п’ять, д вісті двадцять , д вісті двадцять п’ять, двісті сорок, д вісті сорок п’ять,

сімсот, сімсот п’ять, сімсот двадцять , сімсот двадцять п’ять, сімсот сорок, сімсот сорок п’ять .

Найбільше з них є число сімсот сорок п’ять .

Завдання 413°. Побудуй два відрізки: перший завдовжки 12 см, а довжина другого становить четверту частину довжини першого.

12 : 4 = 3 (см) — довжина другого відрізка.

Треба побудувати відрізки 12см і 3см.

Завдання 414°.

600 + 60 + 6 = 666 40 + 8 = 48 900 + 1 = 901 90 + 1 = 91

700 + 20 + 5 = 725 400 + 80 = 480 800 + 8 = 808 80 + 8 = 88

Завдання 415 . Прочитай числа, записані в нумераційній таб­лиці. Яке з них найбільше; найменше?

Завдання 416. У кожній парі чисел назви більше число: 235 і 236, 140 і 139, 250 і 205, 700 і 800, 231 і 213.

Завдання 417 . Накресли нумераційну таблицю в зошиті. За­пиши до неї числа.

1) 6 сот. 8 дес.; 5 сот. 2 дес. 7 од.; 7 сот. 5 дес. 5 од.; 2 сот. 9 од.

2) триста сорок три, двісті десять, сто дванад­цять, сімсот чотири.

Источник статьи: http://8next.com/gdz3klas_bogdan/343-gdz_mat_3_bogd401_425.html

Математика 3 клас. М. В. Богданович, Г.П. Лишенко. Завдання 826 — 850 Стор.128 — 132

Завдання 826. Узимку вівці на день дають 2 кг силосу. Скіль­ки потрібно силосу шести вівцям на тиждень?

2 • 7 = 14 (кг) — потрібно силосу одній вівці на тиждень.

14 • 6 = 84 (кг) — потрібно силосу шести таким вівцям.

2 • 6 = 12 (кг) — потрібно силосу шести вівцям на один день.

12 • 7 = 84 (кг) — потрібно силосу шести вівцям на 7 днів.

2 • 6 • 7 = 2 • 7 • 6 = 84 (кг) — потрібно силосу шести вівцям на 7 днів.

Завдання 827. Для ремонту двох під’їздів витратили 17 банок фарби, по 4 кг у кожній. На перший під’їзд витратили 6 банок фарби. Скільки кілограмів фарби пішло для ремонту другого під’їзду? (Розв’яжи задачу двома спо­собами.)

1 спосіб. Вираз Вираз (4 • 17) – (4 • 6)

4 • 17 = 68 (кг) — витратили фарби для ремонту двох під’їздів.

4 • 6 = 24 (кг) — витратили фарби для ремонту першого під’їзду.

68 – 24 = 44 (кг) — витратили фарби для ремонту другого під’їзду.

17 – 6 = 11 (б.) — витратили банок фарби для ремонту другого під’їзду.

4 • 11 = 44 (кг) — витратили кілограмів фарби для ремонту другого під’їзду.

Завдання 828. Знайди значення виразів, якщо а = 24.

3 • 24 = 24 • 3 = (20 • 3) + (4 • 3) = 60 + 12 = 72

Завдання 829. Учень побудував пряму і послі­довно відклав на ній відрізки, які є сто­ронами прямокутника ABCD. Виміряй довжину утвореного відрізка.

Відповідь: АВ + ВС + СD + DА = 4 • АВ

Завдання 830. Побудуй пряму й послідовно відклади на ній відрізки, які є сто­ронами прямокутника КМОР.

Знай­ди периметр прямокутника.

Р = 30 мм + 13 мм + 30 мм + 13 мм = 86 мм

Запиши рівність для обчислення периметра пря­мокутника з довжиною а і шириною b.

Завдання 831*. Івась почав читати книжку, коли Маринка вже прочитала 18 сторінок тієї самої книжки. Чи на­здожене Івась Маринку за 5 днів, якщо читатиме що­дня по 11 сторінок, а Маринка — по 7 сторінок?

11 • 5 = 55 (с.) — сторінок прочитає Івась.

7 • 5 + 18 = 53 (с.) — до того часу прочитає Маринка.

Завдання 832°. Склади задачу за коротким записом і розв’яжи її.

У десяти мішках було 500 кг картоплі. Скільки кілограмів картоплі буде у 12 таких мішках?

500 : 10 = 50 (кг) — кілограмів картоплі було в одному мішку.

50 • 12 = 600 (кг.) — буде кілограмів картоплі.

Завдання 833°.

5 • 25 + 3 = 25 • 5 + 3 = (20 • 5) + (5 • 5) + 3 = 100 + 25 + 3 = 128

3 • 33 – 1 = (33 • 3 ) -1 = (30 • 3) + (3 • 3) — 1 = 90 + 9 — 1 = 98

2 • 13 • 3 = 13 • (2 • 3) = 13 • 6 = (10 • 6) + (3 • 6) = 60 + 18 = 78

3 • 18 : 9 = (18 : 9) • 3 = 2 • 3 = 6

7 • 13 + 9 = 13 • 7 + 9 = (10 • 7) + (3 • 7) + 9 = 70 + (21 + 9) = 100

13 • 7 – 9 = (10 • 7) + (3 • 7) – 9 = 70 + 21 – 9 = 82

Завдання 834. 1) Розглянь записи і прочитай пояснення.

При множенні одноцифрового числа на двоцифрове можна спочатку двоцифрове число розкласти на розрядні доданки, а потім одноцифрове число помножити окремо на доданки і результати додати.

2) Знайди добутки, розклавши другий множник на розрядні доданки:

2 • 48 = (2 • 40) + (2 • 8) = 80 + 16 = 96

3 • 32 = (3 • 30) + (3 • 2) = 90 + 6 = 96

4 • 14 = (4 • 10) + (4 • 4) = 40 + 16 = 56

Завдання 835. (Усно.)

4 • 11 = 4 • (10 + 1) = 40 + 4 = 44

4 • 13 = 4 • (10 + 3) = 40 + 12 = 52

4 • 15 = 4 • (10 + 5) = 40 + 20 = 60

4 • 17 = 4 • (10 + 7) = 40 + 28 = 68

4 • 19 = 4 • (10 + 9) = 40 + 36 = 76

4 • 21 = 4 • (20 + 1) = 80 + 4 = 84

4 • 23 = 4 • (20 + 3) = 80 + 12 = 92

4 • 25 = 4 • (20 + 5) = 80 + 20 = 100

Завдання 836. (Усно.) Склади і розв’яжи задачу.

Перший робітник за годину заробляє 16 грн., а другий – 14 грн. Перший робітник працював 5 год , другий – 6 год. Скільки грошей заробили два робітники разом?

Розв’язання: вираз (16 • 5) + (14 • 6)

16 • 5 = 80 (грн) — заробив перший робітник.

14 • 6 = 84 (грн) — заробив другий робітник.

80 + 84 = 164 (грн) — заробили два робітники разом.

Завдання 837. Склади істинні рівності з виразів та їх значень ( 7, 9, 80, 79, 64, 4).

4 • 16 62 – 11 • 5 9 • 11 – 20

80 : 20 2 • 48 – 16 63 : 7 + 0

Завдання 838. Один оператор за 8 год набирає на комп’ютері 32 сторінки тексту. Інший оператор за той самий час набирає 40 сторінок. Який оператор набере за 1 год більше сторінок і на скільки більше?

1 спосіб. Вираз (32 : 8) – (40 : 8)

32 : 8 = 4 (с.) — набирає сторінок перший оператор за 1 год.

40 : 8 = 5 (с.) — набирає сторінок другий оператор за 1 год.

5 – 4 = 1 (с.) — на стільки більше сторінок набирає за 1 год другий оператор, ніж перший.

40 – 32 = 8 (с.) — на стільки більше сторінок набирає другий оператор за 8 год.

8 : 8 = 1 (с.) — на стільки більше сторінок набирає за 1 год другий оператор, ніж перший.

Завдання 839. 15 г крейди згодували п’яти куркам за день. Скільки потрібно крейди, щоб задовольнити денну по­требу в ній 27 курей?

Розв’язання: вираз (15 : 5) • 27

15 : 5 = 3 (г) — крейди давали одній курці на день.

27 • 3 = 81 (г) — потрібно крейди.

Завдання 840*. У трьох братів 22 олівці. У старшого — у 2 рази більше, ніж у молодшого, а в середнього — на 2 олівці більше, ніж у молодшого. Скільки олівців у кожного брата?

22 – 2 = 20 (ол.) — олівців порівно у чотирьох пачках (дві у старшого брата, одна у середнього, одна у молодшого)

20 : 4 = 5 (ол.) — олівців у молодшого брата.

5 • 2 = 10 (ол.) — олівців у старшого брата.

5 + 2 = 7 (ол.) — олівців у середнього брата.

Нехай х олівців у молодшого брата, тоді

2 • х олівців у старшого брата,

х + 2 олівців у середнього брата.

У молодшого брата 5 олівців.

5 + 2 = 7 , середнього – 7 олівців,

5 • 2 = 10 , у старшого – 10 олівців .

Відповідь: 5 олівців, 7 олівців, 10 олівців.

Завдання 841°.

Завдання 842°. Маса шланга завдовжки 1 м становить 3 кг. Яка маса двох таких шлангів завдовжки 13 м кожний?

2 • 3 = 6 (кг) — маса двох шлангів завдовжки 1 м.

6 • 13 = 78 (кг) — маса двох шлангів завдовжки 13 м кожний.

13 • 3 = 39 (кг) — маса шланга завдовжки 13 м.

39 • 2 = 78 (кг) — маса двох таких шлангів.

Завдання 843. Склади вирази та постав їх значення в порядку зменшення і прочитаєш назву одного з найкрасивіших птахів України.

(И) 400 : 100 • 35 = (4 • 30) + (4 • 5) = 120 + 20 = 140

(Щ) 600 : 100 • 35 = (6 • 30) + (6 • 5)=180 + 30 = 210

210, 140, 70, 29, 27, 25 – ЩИГЛИК

Завдання 844. (Усно.)

Завдання 845. 1) Розв’яжи задачу двома способами. До магазину завезли по 8 ящиків хурми і бананів. Маса ящика хурми — 9 кг, а бананів — 15 кг. На скіль­ки кілограмів більше привезли бананів, ніж хурми?

15 – 9 = 6 (кг) — на стільки більше у ящику бананів,ніж хурми.

6 • 8 = 48 (кг) — на стіль­ки більше привезли бананів, ніж хурми.

2 спосіб. Вираз 15 • 8 – 9 • 8

9 • 8 = 72 (кг) — привезли хурми до магазину.

15 • 8 = 120 (кг) — привезли бананів до магазину.

120 – 72 = 48 (кг) — на стіль­ки більше привезли бананів, ніж хурми.

2) Поясни складання рівності. (15 – 9) • 8 = 15 • 8 – 9 • 8

Щоб помножити різницю на число, можна помножити на це число зменшуване і від’ємник окремо і від першого добутку відняти другий. (а — b) • с = а • с — b • с — ця рівність виражає розпо­дільний закон множення стосовно віднімання.

3) Перевір, чи істинна рівність (а – b) • с = а • с – b • с, якщо а = 10, b = 6, с = 5.

Завдання 846. Доповни умову задачі: «Майстер за кожну з п’яти змін виготовляв 24 деталі, а його учень — 15 деталей». Доповніть різними запитаннями так, щоб задачі розв’язувалися за схемами:

1) Скільки деталей виготовили майстер і учень разом за 5 змін?

2) На скільки більше деталей виготовив за 5 змін майстер, ніж учень.

На скільки меньше деталей виготовив за 5 змін учень, ніж майстер.

Завдання 847. Порівняй вирази, не виконуючи дій.

Источник статьи: http://8next.com/gdz3klas_bogdan/508-gdz_mat_3_bogd826_850.html


0 0 голоса
Article Rating
Подписаться
Уведомить о
guest

0 Комментарий
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии